UKS Banino wygrywa I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Bartoszyce Cup 2022”

Za nami dwudniowy (9-10 kwietnia), I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2011 i młodszych „Bartoszyce Cup 2022”. Mnóstwo emocji, pięknej sportowej walki, szczęścia po zwycięstwie i łez po porażce…

Drugi dzień rywalizacji rozpoczęto w hali sportowej w Bezledach, jednak mecze finałowe rozegrano w bartoszyckiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego. Zwycięzcami turnieju zostały młode szczypiornistki z UKS Banino pokonując w finale SPOMS Kwidzyn I. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z UKS Jaćwingowie Gołdap. W dekoracji najlepszych drużyn udział wziął Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Amelia Szmelter (SPOMS Kwidzyn I), najlepszą bramkarką Paulina Niszcz (UKS Niedźwiadek Węgrów), najlepszą zawodniczką Julia Nawrot (UKS Banino), a MVP rozgrywek przyznano Oli Cybulskiej z UKS Jaćwingowie Gołdap. Puchar Fair Play otrzymały wspólnie dwie bartoszyckie drużyny: BSMS Bartoszyce oraz UKS Jedynka Bartoszyce.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UKS Banino, 2. SPOMS Kwidzyn I, 3. UKS Jaćwingowie Gołdap, 4. Omega Mrągowo, 5. UKS Niedźwiadek Węgrów, 6. SPOMS Kwidzyn II, 7. UKS Bellator Ryjewo, 8. BSMS Bartoszyce, 9. Szczypiorniak Olsztyn, 10. UKS Jedynka Bartoszyce

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział i zapraszamy do Bartoszyc na kolejne turnieje!