Cenne zwycięstwo na koniec pierwszej rundy

W niedzielę 05.12.2021 r. w ostatniej kolejce pierwszej rundy II Ligi Pomorskiej BSMS Bartoszyce podejmował zespół KS Szczypiorniak II Olsztyn. Był to ważny mecz dla naszego zespołu. Porażka spowodowałaby, że pierwszą rundę zakończylibyśmy na ostatnim miejscu w lidze. Sytuacja kadrowa nie wyglądała dobrze przed tym meczem (kontuzje, kwarantanny oraz obowiązki służbowe związane z wojskiem i ich oddelegowaniem na granicę z Białorusią).

Od początku zaczęliśmy grać bardzo ambitnie, walecznie w obronie i dość skutecznie w ataku. Po 12 minutach prowadzimy 5:0, a po pierwszej połowie 11:8. Niestety, drugą połowę zaczynamy od dużej ilości błędów i po 47 minutach przegrywamy trzema bramkami 14:17. Na dodatek trzech naszych zawodników w ciągu minuty otrzymuje 2-minutowe kary i gramy 3 zawodnikami w polu przeciwko piątce przeciwników. Jakby tego było mało kontuzji ulega Tymoteusz Borysiuk (do tego momentu najskuteczniejszy nasz zawodnik – 5 bramek). Jednak nasz zespół nie zwiesił głowy i ambitną grą w obronie i ataku w 56 minucie wychodzi na prowadzenie 19:17 rzucając przeciwnikowi 5 bramek, a nie tracąc w tym momencie ani jednej. Ostatecznie pokonujemy zespół z Olsztyna 20:18. Na wielkie brawa zasługuje cały zespół, jednak trzeba wyróżnić naszych 2 bramkarzy, którzy fenomenalnie bronili w pierwszej połowie T. Stankiewicz, a w drugiej M. Gryczka oraz najstarszego na boisku A. Możejkę, który w wielu momentach swoją postawą (bramka, wywalczone karne) pociągnął zespół do jeszcze większego wysiłku i walki. Ostatecznie pierwszą rundę w II lidze kończymy na 9. miejscu na pewno z lekkim niedosytem, bo można było zdobyć kilka punktów więcej.

BSMS Bartoszyce – KS Szczypiorniak II Olsztyn 20:18 (11:8)

BSMS Bartoszyce: Maciej Gryczka, Andrzej Możejko-1, Kacper Habński-3, Cezary Lasota-2, Tomasz Stankiewicz, Jakub Lewandowski-1, Kamil Sokólski, Łukasz Jurewicz, Marcin Trebliński-2, Filip Tokarz-5, Damian Dyszkowski-1, Tymoteusz Borysiuk-5

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Fabian Masłowski, Szymon Konarzewski, Jakub Jurewicz-1, Dominik Zalewski, Dominik Lewandowski-2, Marcin Bajko-1, Jakub Góralski-7, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz-2, Oliwier Ptak-1, Krystian Strączek-2, Jakub Ostrówka, Piotr Fabisiak, Łukasz Sypniewski-2