BSMS wreszcie zwycięski w II lidze!

W minioną niedzielę zespół piłki ręcznej BSMS Bartoszyce wreszcie zwycięża w meczu II ligi w swoim debiutanckim sezonie po 20 latach nieobecności na parkietach. Trzeba było czekać aż do 6 kolejki, choć we wcześniejszych meczach do pokonania przeciwnika brakowało niewiele.

Na mecz z Morągiem nasz zespół wyszedł bardzo zmotywowany do walki o pierwsze punkty w II lidze. Od początku dobra gra w obronie i lepsza skuteczność w ataku spowodowała, że kontrolowaliśmy spotkanie prowadząc 6:2, 10:5 i ostatecznie po pierwszej połowie 14:10. Na drugą połowę wyszliśmy nadal mocno skoncentrowani i systematycznie powiększaliśmy przewagę bramkową prowadząc w pewnym momencie 28:19. W ostatnich minutach nastąpiło lekkie rozluźnienie, co spowodowało lekkie zmniejszenie przewagi bramkowej i ostatecznie pokonujemy UKS KODO JEDYNKA MORĄG 30:23 (14:10). Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, ale trzeba wspomnieć o 3 zawodnikach (Jarosław Kaliczyński, Andrzej Możejko, Marcin Trebliński), którzy grali w zespole bartoszyckim 20 lat temu w II lidze. Brawo, są przykładem dla młodych zawodników.

Jako zespół dziękujemy bardzo wszystkim kibicom za wsparcie i głośny doping. Było Was porównywalnie tylu co na 2 meczu młodzieżowej kadry narodowej Polski kobiet. Jesteście wielcy.

BSMS Bartoszyce – UKS Jedynka KODO Morąg 30:23 (14:10)

BSMS Bartoszyce: Maciej Gryczka, Tomasz Stankiewicz, Andrzej Możeko-1, Jarosław Kaliczyński, Hubert Działa, Kacper Habński-1, Cezary Lasota-2, Dominik Pałasz-7, Michał Pasławski, Bartłomiej Działa, Kamil Sokólski-1, Marcin Trebliński-1, Piotr Petrykowski, Filip Tokarz-8, Damian Dyszkowski, Tymoteusz Borysiuk-9

UKS Jedynka KODO Morąg: Adrian Zalewski, Jakub Majek, Mateusz Liszewski-4, Adam Jastrzębski-1, Damian Koprowski-1, Bartosz Idzikowski-3, Piotr Karowski-3, Grzegorz Kozłowski-5, Patryk Golon-1, Gustaw Bartnicki, Grzegorz Giżyski-3, Mateusz Kowalski, Dominik Rogala-2, Janusz Bartnicki